POSTARZANIE TEATRALNE

  • lut 10 / 2014
  • 0
CHARAKTERYZACJA, KRYOLAN

POSTARZANIE TEATRALNE

pt beforeafter pomniejszone na blog

 

Potrzebne artykuły:
1. Podkłady Ultrafoundation (odcienie żółci)
2. Farby Supra Color
3. Puder
4. Pędzle

 
Postarzanie teatralne to namalowanie zmarszczek i oznak starości na twarzy aktora/aktorki. Najważniejsze jest tutaj uwydatnienie (często przesadne) zmarszczek i innych niedoskonałości.

KROK 1

blog01

Na początek pokrywamy twarz modelki podkładem o żółtawym zabarwieniu. Na zdjęciu powyżej widać różnicę między kolorem twarzy i szyi a dekoltem.

 

KROK 2

blog02poprawka

Za pomocą brązowej lub beżowej kredki na całej twarzy zaznaczamy zmarszczki. Najłatwiej jest zmarszczyć czoło, uśmiechnąć się i użyć mimiki, by zobaczyć jak zachowuje się skóra w danych miejscach. Jeżeli masz pewną rękę zamiast kredki możesz od razu użyć brązowej farby Supra Color i nanieść zmarszczki cienkim pędzelkiem. Pozostałe zmarszczki namaluj według uznania.

 

KROK 3

blog03poprawka

Kolorem białym z palety farb Supra Color nanieś na twarz światła, aby zmarszczki wyglądały lepiej. Rozcierając kolor w dół doprowadź do tego, aby kolor przenikał w podkład.

 

KROK 4

blog04poprawka

Nie zapomnij o szyi! Wystarczą już dwie linie, całość będzie wyglądała lepiej. Przed malowaniem ust wysusz je delikatnie. Modelka musi zrobić przysłowiowy „dziubek”, wtedy nanieś na usta białą lub beżową farbę Supra Color. Gdy modelka się uśmiechnie usta będą wyglądały na spękane.

 

KROK 5

blog05poprawka

W zależności jaką postać chcemy zrobić możemy dodać ciemne nastroszone brwi . Na zdjęciu powyżej brwi pokryto czarną farbą Supra Color i zaczesano pod włos. Na tym etapie poprawiono również cienie i światła. Gdy stwierdzisz, że wszystko jest dobrze całość pokryj pudrem. Farby Supra Color staną się matowe.

 

KROK 6

blog06

Gotowy efekt uzyskasz, gdy zadbasz o ubiór. Chusta to bardzo dobre rozwiązanie. I tak powstała nasza teatralna babcia :)

 

blog07

BACKSTAGE

 

make-up artist/foto/poradnik: Łukasz Rembas
modelka: Magdalena Graczyk

Kryolan Make-up Academy
Kryolan City Warszawa

Leave a comment