POSTARZANIE FILMOWE

  • lut 10 / 2014
  • 0
CHARAKTERYZACJA, KRYOLAN

POSTARZANIE FILMOWE

pf beforeafter pomniejszone na blog

 

Potrzebne artykuły:
1. Podkłady Ultrafoundation
2. Brązowa kredka lub farba Supra Color
3. Gąbeczki
4. Pędzle
5. Lateks
6. Posiwiacz do włosów
7. Farby Aqua Color
8. Puder

 

Postarzanie filmowe to wykonanie  naturalnych zmarszczek na twarzy i nie tylko.

 

KROK 1

blog03poprawka

Za pomocą brązowej kredki lub brązowej farby Supra Color zaznaczamy naturalne zmarszczki (jak przy postarzaniu teatralnym), jednak o wiele słabiej. Linie rozcieramy.

 

KROK 2

blog02poprawka2

Powyższe zdjęcie pokazuje w jakich kierunkach modelka będzie naciągała skórę i w którym miejscu pokryjemy ją lateksem. Numerki oznaczają kolejność.

 

KROK 3

blog04poprawka

Pamiętaj, że szczególną uwagę należy zachować przy nakładaniu lateksu w okolicach linii włosów, brwi i oczu, a także rzęs. Lateks nakładamy gąbęczką do podkładów.
Gdy modelka naciągnie skórę w danym miejscu, nakładamy lateks, suszymy suszarką (najlepiej chłodnym powietrzem), aż zrobi się przezroczysty. Nakładamy drugą warstwę i ponownie suszymy. Na koniec dane miejsce pudrujemy. Dopiero wtedy modelka może puścić skórę.

 

KROK 4

blog05poprawka

Powstałe zmarszczki przechodzą w skórę i efekt jest realistyczny. Trzeba jednak uważać, by krawędzie nie uszkodziły się. Jeżeli tak się stanie nakładamy w to miejsce trochę lateksu.
Przy nakładaniu lateksu na szyję najlepiej, gdy modelka odchyli głowę w tył.

 

KROK 5

blog06poprawka

U niektórych osób zmarszczki lateksowe są dopiero widoczne, gdy dana osoba zacznie pokazywać swoją mimikę. Najlepiej będzie je widać na zbliżeniach.

 

blog07poprawka

 

blog08poprawka

 

blog09poprawka

 

blog10poprawka

 

KROK 6

blog11poprawka

Lateks tworzy powierzchnię, po której ciężko się maluje, dlatego trzeba czasu i cierpliwości, żeby dokładnie pokryć go podkładem. Najlepiej gdy jest to podkład w płynie.
Usta można pomalować w ten sam sposób, co przy postarzaniu teatralnym.
Nie zapomnij o dodatkowych plamach i niedoskonałościach skóry. Według uznania możesz namalować żółte plamy, zasinienia lub znamiona.

 

KROK 7

blog12poprawka

Ostatnim elementem jest upięcie włosów i ich posiwienie. Do tego użyj specjalnego posiwiacza w płynie. Na brwi nałóż odrobinę białej lub szarej farby Supra Color.
Możesz założyć szare soczewki.

 

Lateks ściąga się bezpośrednio podważając krawędzie. Przez około pół godziny po zdjęciu lateksu skóra będzie pomarszczona, jednak nie przejmuj się! Na pewno powróci do wcześniejszego stanu ;) Nie zapomnij o porządnym nawilżeniu skóry po takiej charakteryzacji!

 

make-up artist/foto/instrukcja: Łukasz Rembas
modelka: Magdalena Graczyk

Kryolan Make-up Academy
Kryolan City Warszawa

Leave a comment